‘İktidar yürüyüşünü birlikte başlatıyoruz’

Yürüyüşün ardından otobüsün üzerinden yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve partimizin kurucusu, liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna son yapılan seçimlerin birinci partisi olmanın gururuyla çıkıyoruz” diyen Özel, özetle şunları söyledi:

ESAS BEKA SORUNU: Bir ülkenin esas beka sorunu işgalin tehlikesi değildir. Bir gün yeniden Türkiye’de bir beka sorunu olursa, hiç kimse merak etmesin, Atatürk’ün emanet ettiği gençler gerekirse ölüm pahasına bu Cumhuriyet’e sahip çıkacaklar. Gerçek beka sorunu şudur: Bir ülkedeki dört gençten üç tanesi, “imkânı bulursam yurt dışına giderim, bir daha dönmem” diyorsa, işte beka sorunu oradadır. 

İKTİDAR SÖZÜ: Buradan, Gazi Mustafa Kemal’in ebedi istirahatgâhından kendisine söz veriyoruz. Gelecek genel seçimlerden sonra buraya partinizi iktidar yapmış olarak geleceğiz.

Ankara’daki programının ardından Samsun’a geçen Özel, İlkadım ilçesindeki Tütün İskelesi’nde partililerle birlikte Onur Anıtı’na yürüdü..

‘Yolumuz açık olsun’

YORULURUZ DEMEYİN: Şimdi hep beraber kurucumuzun, kurtarıcımızın huzuruna doğru yürüyüşe geçiyoruz. Bu yürüyüş iktidar olana kadar sürecek. Yoruluruz demeyin, çünkü o diyor ki “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar.” Hep beraber Ata’mızın huzuruna çıkıyoruz. Büyük iktidar yürüyüşünü, sadece partimizin değil onun izinden giden herkesin, Türkiye ittifakının, Türkiye Cumhuriyeti’nin gerçek iktidar yürüyüşünü, hep birlikte başlatıyoruz. Yolumuz açık olsun, yolunuz açık olsun.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir